Ankara Dış Hekimi Kanal Tedavisi

Ankara Dış Hekimi Kanal Tedavisi

19.01.2021

Ankara Dış Hekimi Kanal Tedavisi

Ankara Dış Hekimi Kanal Tedavisi 

Ağız içerisinde ciddi bir diş çürümesinin veya enfekte olmuş bir dişin kurtarılması için yapılan tedavi yöntemine kanal tedavisi yöntemi denilmektedir. Kanal tedavisinde çürüklüğün ya da enfeksiyonun olduğu diş geniş çaplı tedaviye alınmaktadır. Diş içerisinde ağrıya ve enfeksiyona sebep olan sinir ve diş özü diş içerisinden alınmaktadır. Dişin iç kısmı tamamı ile temizlenerek doldurulmaktadır. Ankara Diş Hekimi kanal tedavisi yöntemleri kullanılarak kanal tedavisine erken başlamanın avantajlarından faydalanmanız sağlanır. Öylece temizlenen diş dolgusu yapılarak dişin ileriye dönük bir problem çıkarmasına engellenmiş olur.

Kanal Tedavisi Zor Bir İşlem Midir?

Kanal tedavisi dişin yapısına çürüklüğüne ve enfeksiyonun boyutuna göre farklı zorluklar da olabilmektedir. Diş merkezindeki kökün alınması işlemi aslında bakıldığında kolay bir işlemdir. Lokal anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı ve şikayetin olma durumu da bulunmamaktadır. Günümüzdeki gelişmelerle birlikte diş minesine ve dişe zarar vermeden diş sinirlerinin ve düşün eşinin temizlenmesi ve sonrasında yeniden doldurulması ile diş ana görevini yerine getirir. Kanal tedavisi kişilere ve kişilerin duyduğu hassasiyete göre tek seansta ya da iki seansta yapılabilir. Bu tamamen kişinin durumu ile alakalı olup kanal tedavisinin yöntemlerinin zorluğu ile alakası bulunmamaktadır. Ancak her ne kadar kanal tedavisinin kolay olduğu söylense de kanal tedavisinde teşhis oldukça önemlidir. Teşhisin doğru yapılabilmesi doğru tedaviye karar verilmesi için önemlidir. Bu nedenle alanında uzmanlaşmış doktorlardan yardım almanız önemlidir. Ankara Diş Hekimi kanal tedavisi yapan uzman doktorlara başvurmanız tavsiye edilir.

Kanal Tedavisi Fiyatları Ne Kadar

Kanal tedavisi öncelikle muayene ve iyi bir tespit ile yapılması gerekmektedir. Kanal tedavisinin uzman kişilerce karar verilmesi diş sağlığınız için oldukça önemlidir. Kanal tedavisinde 2021 güncel fiyat listesi yayınlanmıştır. Bu listeye göre muayeneli tek köprü bir dişin tedavisi 1000 liradan başlamaktadır. Ancak her tedavi yöntemi aynı olmadığı için tedavinin zorluğuna göre bu ücretlerde artış olabilir. Sizler de en uygun tedavi yöntemlerini Ankara Diş Hekimi kanal tedavisi hizmetlerimiz ile öğrenebilirsiniz.